Տեղի ունեցավ Գերա Այզենախ համալսարանի հետ նեթվորքինգային հանդիպումը
Փետրվարի 9-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը Գերմանիայում գործող Գերա Այզենախ կոոպերատիվ համալսարանի հետ համատեղ իրականացրեց նեթվորքինգային հանդիպում, որը համախմբել էր Հայաստանի բարձրագույն կրթական հաստատություններից շուրջ 25 ներկայացուցիչների։
Հանդիպման նպատակն էր կողմերին ներկայացնել երկու երկրներից մասնակից համալսարանների գործունեության շրջանակները, ինչպես նաև ստեղծել հայկական բուհերի և Գերա Այզենախ կոոպերատիվ համալսարանի միջև համագործակցության եզրեր։
Հանդիպման ընթացքում Գերա Այզենախ կոոպերատիվ համալսարանի փոխնախագահ Յուրգեն Մյուլլերը ներկայացրեց համալսարանի միջազգայնացման տեսլականը և առաջնահերթությունները։ Այնուհետև Աննիկա Պենկեն, Գերա Այզենախ կոոպերատիվ համալսարանի միջազգային կապերի գրասենյակի ղեկավարը, ներկայացրեց համալսարանի կրթական ծրագրերի թեմատիկ շրջանակը, աշխատանքի վրա հիմնված ուսուցման նորարարական մեթոդները, ինչպես նաև հնարավոր համագործակցության ուղղությունները։
Արդյունքում ձեռք բերվեց մասնակիցների կոնտակտային տվյալներով կիսվելու և առաջիկայում համատեղ նախագծերի թեմատիկ ուղղությունները և ձևաչափերը քննարկելու պայմանավորվածություն։

On February 9, the National Erasmus+ Office in Armenia together with the Cooperative University Gera-Eisenach, Germany held a networking meeting with around 25 representatives from higher educational institutions of Armenia.
The purpose of the meeting was to present to the parties the scope of activities of participating universities from both countries, as well as establish cooperation between Armenian universities and the Cooperative University Gera-Eisenach.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
During the meeting, Jürgen Müller, Vice President of the Cooperative University Gera-Eisenach, presented the vision and priorities of internationalization of the university. Afterwards, Annika Penke, Head of International Relations Office at the Cooperative University Gera-Eisenach, presented the thematic framework of the university’s educational programs, innovative methods of work-based learning, as well as possible directions of cooperation.
As a result, an agreement to share the contact information of the participants and discuss the thematic directions and formats of joint projects in the near future was reached.