Էրազմուս+ը ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ում
Հոկտեմբերի 4-6-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը մասնակցեց ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ին, որը տեղի ունեցավ Մերիդիան էքսպո կենտրոնում: Տեխնոլոգիական առաջնթացին միտված այս ցուցահանդեսի ընթացքում մեր թիմը խորհրդատվություն տրամադրեց շուրջ 800 մասնակիցների:
Տեղեկություն տրվեց Էրազմուս+-ի նորարարական կրթական ծրագրերի և ընձեռած հնարավորությունների մասին: Ներկայացվեցին մի շարք կարևոր ծրագրեր, այդ թվում` Էրազմուս+ Միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագիրը, ընթացակարգը, կրթաթոշակային համակարգը, ինչպես նաև Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագիրը, մասնակցության պայմանները և կրթաթոշակ ստանալու հնարավորությունները: Հայաստանի երիտասարդները հնարավորություն ունեցան անմիջականորեն շփվել Էրազմուս+ ծրագրի թիմի անդամների, կամավորների և շրջանավարտների հետ՝ ստանալով կարևոր տեղեկատվություն ծրագրի շրջանակներում կրթական բազում հնարավորությունների մասին:
Այսպիսի միջոցառումներն էականորեն նպաստում են ծրագրի նկատմամբ երիտասարդների հետաքրքրության և ներգրավվածության աճին, ինչպես նաև Հայաստանի կրթական համակարգի ինտեգրմանը միջազգային հարթակներում։
Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը սիրով հրավիրում է մասնակցել մեր գալիք միջոցառումներին՝
- Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրերի հայ կրթաթոշակակիրների հետ իրականացվող «Մունդուս Talks» հանդիպումների շարքի հերթական հանդիպմանը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 11-ին, ժ․ 19:00 ZOOM հարթակում,
- ինչպես նաև «Էրազմուս օրեր 2024»-ի շրջանակներում հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 14:00 Հայաստանի ազգային գրադարանում կայանալիք «Erasmus+4ME» միջոցառմանը, որը կազմակերպվում է Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի և «Էրազմուս ուսանողական ցանց Հայաստան»-ի (ESN Armenia) կողմից։

Erasmus+ at DigiTec Expo 2024
From October 4-6, the National Erasmus+ Office in Armenia participated in DigiTec Expo 2024, which took place at the Meridian Exhibition Center. During this exhibition, focused on technological advancement, our team provided consultations to over 800 visitors.
Information was shared about Erasmus’ innovative educational programs and the opportunities. Several important programs were presented, including the Erasmus+ International Credit Mobility programs, the procedure, the scholarship system, as well as the Erasmus Mundus Joint Master’s programs, participation conditions, and scholarship opportunities. Armenian youth had the chance to interact directly with Erasmus+ program team members, volunteers, and alumni, receiving valuable information about the many educational opportunities within the program.
Such events significantly contribute to increasing young people’s interest and engagement with the program, as well as integrating Armenia’s educational system into international platforms.
The National Erasmus+ Office in Armenia is pleased to invite you to participate in our upcoming events:
- The next meeting in the “Mundus Talks” series with Armenian scholarship holders of the Erasmus Mundus Joint Master’s programs, which will take place on October 11 at 19:00 on the ZOOM platform.
- On October 15, at 14:00, the National Library of Armenia will host the “Erasmus+4ME” event organised jointly by the National Erasmus+ Office in Armenia and “Erasmus Student Network Armenia” (ESN Armenia).