Նեթվորքինգային հանդիպում՝ Հայաստանի և Լիտվայի բուհերի միջև
Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը, համագործակցելով Լիտվայում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի հետ, սիրով հրավիրում է ՀՀ բուհերի ներկայացուցիչներին մասնակցելու Հայաստանի և Լիտվայի բուհերի միջև նեթվորքինգային հանդիպմանը, որը տեղի կունենա ապրիլի 11-12-ին։ Հանդիպումը նպատակ ունի հայկական և լիտվական բուհերի միջև ստեղծել համագործակցության հնարավորություններ՝ Էրազմուս+ ծրագրի շրջանակներում և դրանից դուրս։
Ապրիլի 11-ին բուհերի միջև հանդիպումը կմեկնարկի ժամը 15:00 Երևանի պետական համալսարանում։ Իսկ ապրիլի 12-ին լիտվական բուհերը կհյուրընկալվեն հայկական բուհեր՝ համագործակցության շրջանակները երկկողմ քննարկելու նպատակով։
Լիտվական կողմից հանդիպմանը մասնակցելու են ներկայացուցիչներ Վիլնյուսի համալսարանից, Վիլնյուսի քոլեջից, Կաունասի քոլեջից, Լիտվայի ծովային ակադեմիայից, Պանևեժիսի քոլեջից և Լիտվայում Էրազմուս+ ծրագրի ազգային գործակալությունից: Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ վերը նշված լիտվական քոլեջները տրամադրում են բարձրագույն կրթություն։
Նեթվորքինգային հանդիպման աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, իսկ օրակարգին կարող եք ծանոթանալ ստորև։
Սիրով հրավիրում ենք բուհերի թե՛ վարչական, թե՛ ակադեմիական անձնակազմի ներկայացուցիչներին՝ մասնակցելու հանդիպմանը և հնարավորություն ստանալ համագործակցային կապեր ստեղծել լիտվական համալսարանների հետ։

In cooperation with the Erasmus+ National Agency in Lithuania, the National Erasmus+ Office in Armenia is glad to invite both administrative and academic representatives of the Armenian universities to participate in the Armenian-Lithuanian contact seminar, which will take place on April 11-12. The purpose of the meeting is to create opportunities for cooperation between Armenian and Lithuanian universities within the Erasmus+ program and beyond.
The Lithuanian side will be represented by colleagues from Vilnius University, Vilnius College, Kaunas College, Lithuanian Maritime Academy, Panevezys College and Education Exchanges Support Foundation (Erasmus+ NA in Lithuania). Please note that the Lithuanian colleges mentioned above provide higher education.
On April 11, the meeting between universities will start at 15:00 at Yerevan State University. And on April 12, Lithuanian universities will be hosted by Armenian universities in order to discuss the frameworks of cooperation bilaterally.
The working language of the networking meeting is English. The agenda is available below.
To participate in the meeting, you should register through the following link until April 10, 18:00 (Armenian time).