Տեղի ունեցավ միջազգային համագործակցությամբ զբաղվող բաժինների ներկայացուցիչների տարեկան հանդիպումը
2023թ․ հոկտեմբերի 12-ին տեղի ունեցավ հայաստանյան բուհերի միջազգային հարաբերություններով և համագործակցությամբ զբաղվող բաժինների ներկայացուցիչների հերթական տարեկան հանդիպումը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին 22 բարձրագույն ուսումնական հաստատություններից շուրջ 29 ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի կոորդինատոր Լանա Կառլովան ներկայացրեց Էրազմուս+ 2023թ․ հայտարարված Առաջարկների մրցույթի արդյունքները։ Այնուհետև մասնակիցների հետ քննարկվեցին հաջողակ նախագծի առաջարկ ներկայացնելու նախապայմանները և հիմնական պահանջները։ Քննարկումից հետո Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի միջազգային կապերի բաժնի ղեկավար Զարուհի Սահակյանը կիսվեց Էրազմուս+ Կրեդիտային շարժունության ծրագրերին դիմելու և իրականացնելու իրենց փորձով։
Օրվա երկրորդ հատվածը նվիրված էր խմբային աշխատանքին, որի ընթացքում մասնակիցները նախագծի գաղափարներ մշակեցին 2021-2027թթ․ Էրազմուս+-ի նախագծերի առաջնահերթությունների՝ ներառականության, թվային և կանաչ կրթության թեմաների շուրջ։ Արդյունքում մասնակիցները ավելի խորքային պատկերացում կազմեցին նշված թեմաների շուրջ, փոխանակվեցին իրենց գաղափարներով և վերահաստատեցին կապը գործընկեր բուհերի աշխատակիցների հետ։[/vc_column_text]

The Annual Meetup of International Relations Offices took place
The Annual Meetup of International Relations Offices took place on October 12, 2023 at Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography. The meetup hosted more than 29 representatives of the Department of International Relations Offices from 22 higher education institutions.
During the meetup, Lana Karlova, the Coordinator of the National Erasmus+ Office in Armenia presented Erasmus+ 2023 call results. Afterwards, award criteria and requirements for submitting a successful project proposal were introduced and discussed with the participants (based on the proceedings of NEOs’ coordination meeting in Brussels). After the discussion, Zaruhi Sahakyan, Head of the Department of International Relations of Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography, shared their experience in applying and implementing Erasmus+ Credit Mobility programs.
The second part of the day was dedicated to a group work, where participants developed project ideas on the topics of inclusiveness, digital and green education, which are considered to be Erasmus+ priority topics for the period of 2021-2027. As a result, they formed a deeper understanding of the mentioned topics, exchanged their ideas and re-established the connection with International Relations Officers of partner universities.