Մասնակցություն «Եվրոպայի օր» տոնակատարություններին
Մայիսի 17-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը «ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ» կենտրոնում մասնակցեց «Եվրոպայի օր» տոնակատարությունների շրջանակում կազմակերպված ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող ծրագրերի տեղեկատվական ցուցահանդեսին։
Ցուցահանդեսի ընթացքում գրասենյակի աշխատակիցները ներկայացրին Էրազմուս+ ծրագրի հնարավորությունները հետաքրքրված անձանց և պատասխանեցին նրանց հարցերին։ Ուշադրության կենտրոնում էին հատկապես «Կարողությունների զարգացումը ՄԿՈՒ ոլորտում», «Վիրտուալ փոխանակումներ ուսանողների և երիտասարդների համար», «Միջազգային կրեդիտային շարժունություն» և «Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական» ծրագրերը, դրանց դիմելու պայմանները, ֆինանսավորման կարգը և այլ մանրամասներ։
Աշխատակիցները նաև մասնակցեցին «EU4Region» խորագրով պանելային քննարկմանը, որի ընթացքում միջազգային կազմակերպությունների, բիզնեսի, համայնքապետարանների ներկայացուցիչները ներկայացրին ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող նախագծերի ընթացքը, ձեռքբերումները և տեղեկացրին առաջիկա անելիքների և միջոցառումների մասին։

Participation in “Europe Day” celebrations
On May 17, representatives of the National Erasmus+ Office in Armenia participated in the information exhibition of EU-funded projects during “Europe Day” celebrations at the “COAF SMART” center.
During the exhibition, NEO staff members presented the possibilities of the Erasmus+ program to interested persons and answered their questions. Special attention was paid to the “Capacity Development in Vocational Education and Training”, “Virtual Exchanges in Higher Education and Youth”, “International Credit Mobility” and “Erasmus Mundus Joint Masters” programs, their application conditions, funding procedure and other details.
The employees also participated in the panel discussion under the topic “EU4Region”, during which the representatives of international organizations, businesses and municipalities presented the progress and achievements of the EU-funded projects and informed about upcoming activities and events.