Խորհրդատվական հանդիպում՝ նվիրված Ժան Մոնե ծրագրերի հայտադիմումների լրացմանը
Ս․թ․ մայիսի 24-ին Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի և Վ․ Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի Միջգիտական հետազոտությունների կենտրոնի հետ համատեղ կազմակերպվել է խորհրդատվական հանդիպում՝ նվիրված Ժան Մոնե ծրագրերի հայտադիմումների լրացմանը։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ներկայացուցիչներ Գավառի պետական համալսարանից, Վ․ Բրյուսովի անվան պետական համալսարանից, Հայ-ռուսական համալսարանից, Եվրոպական համալսարանից, Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանից, ովքեր հետաքրքրված են կամ արդեն աշխատում են ծրագրի հայտադիմումների ներկայացման ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում մասնակիցների ամփոփիչ հարցերին հայտադիմումի, բյուջեի, բովանդակության, տեխնիկական և այլ ասպեկտների վերաբերյալ պատասխանել են «Իրավական մոտարկման լաբորատորիա» Ժան Մոնե մոդուլի համակարգող Աննա Խվորաստյանկինան Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանից և Ժան Մոնե Մոդուլի համակարգող, Էրազմուս+ Բարձրագույն կրթության բարեփոխումների փորձագետ Քրիստինե Գևորգյանը Երևանի պետական համալսարանից։

Consultation Meeting on Jean Monnet Applications
On the 24th of May 2021, the National Erasmus Office of Armenia and the Center of Interdisciplinary Studies of Brusov State University initiated a Consultation Meeting on Jean Monnet Activities.
Faculty representatives from Gavar State University, Brusov State University, Russian Armenian University, European University, and the National Agrarian University of Armenia participated in the event. The attendees were either interested to apply or were already working on the Application forms of Jean Monnet Actions (Modules, Chairs, or Centres of Excellence).
Anna Khvorostyankina, Coordinator of Jean Monnet Module “Legal Approximation Laboratory” from Brusov State University and Kristine Gevorgyan, Erasmus+ Higher Education Reform Expert (HERE), Jean Monnet Module Coordinator from Yerevan State University provided clarifications on the application procedure, budget provisions, content-related issues, technical and other aspects.