Մասնակցություն «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2024»-ին
Մայիսի 16-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը Երևանի պետական համալսարանում մասնակցեց «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2024»-ին։
Էքսպոյի ընթացքում Գրասենյակի աշխատակիցները և կամավորները ներկայացրին Էրազմուս+ ծրագրի հնարավորությունները հետաքրքրված անձանց և պատասխանեցին նրանց հարցերին։ Ուշադրության կենտրոնում էին հատկապես «Միջազգային կրեդիտային շարժունություն» և «Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական» ծրագրերը, դրանց դիմելու պայմանները, ֆինանսավորման կարգը և այլ մանրամասներ։
Էքսպոյի ընթացքում Գրասենյակը անցկացրեց 2 վիկտորինա-մրցույթ, որի հաղթողները ստացան պարգևներ՝ Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի բրենդինգով։

NEO Armenia in “BanUGorts. YSU Expo-2024”
On May 16, the National Erasmus+ Office in Armenia participated in “BanUGorts. YSU Expo-2024” organised by the Yerevan State University.
During the expo, the employees and volunteers of the Office presented the opportunities of the Erasmus+ program to the interested parties and answered their questions. The main focus was on the “International Credit Mobility” and “Erasmus Mundus Joint Master’s Degree” programs, the conditions for applying to them, funding rules and other details.
During the expo, the Office held 2 quiz-competitions, the winners of which received awards with the branding of the National Erasmus+ Office in Armenia.