Տեղեկատվական հանդիպում Դիլիջանում
Հուլիսի 31-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի ներկայացուցիչները Դիլիջանի համայնքային կենտրոնում մասնակցեցին Փրոջեքթ Հարմոնի կազմակերպության կողմից կազմակերպված տեղեկատվական հանդիպմանը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին Տավուշի մարզի Դիլիջան, Նոյեմբերյան և այլ համայնքից շուրջ 25 երիտասարդներ։
Տեղեկատվական հանդիպման ընթացքում Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակի համակարգող Լանա Կառլովան ներկայացրեց Էրազմուս+ ծրագրի ընձեռած հնարավորությունները և հիմնական ծրագրային ուղղությունները։ Այնուհետև ծրագրի մենեջեր Արփինե Հունանյանը ներկայացրեց Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերին դիմելու պայմանները, անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը, ինչպես նաև ֆինանսավորման կարգը։ Հաջորդիվ ծրագրի մենեջեր Արփինե Ջրաղացպանյանը ներկայացրեց Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագրերին դիմելու ընթացակարգը և ֆինանսավորման պայմանները։
Ներկայացումներից հետո մասնակիցների և գրասենյակի ներկայացուցիչների միջև տեղի ունեցավ ակտիվ հարց ու պատասխանի սեսսիա։ Տեղեկատվական հանդիպումը իրականություն դարձավ Փրոջեքթ Հարմոնի կազմակերպության կողմից իրականացվող «Անգլերենի ուսումնառություն և երիտասարդների զարգացում» ծրագրի շրջանակում։

NEO Armenia took part in the info session at Dilijan Community Center
On July 31, representatives of the National Erasmus+ Office in Armenia took part in the information session organized by Project Harmony International at Dilijan Community Center. The info session hosted around 25 young people from Dilijan, Noyemberyan and other communities of Tavush region.
Firstly, Lana Karlova, Coordinator at the National Erasmus+ Office in Armenia presented the opportunities in frames of Erasmus+ programme and its main directions. Afterwards, Arpine Hunanyan, Program Manager at the National Erasmus+ Office in Armenia introduced the application requirements, list of necessary documents, as well as financial procedures to apply to Erasmus+ International Credit Mobility programs. Then, Arpine Jraghatspanyan, Program Manager at the National Erasmus+ Office in Armenia presented the procedures for applying to Erasmus Mundus Joint Master’s degree programs and their financing conditions.
The meeting was concluded with a question and answer session between participants and office representatives. The information session was organized as a result of cooperation with Project Harmony International in frames of “Promoting English Language Learning and Youth Development” program.