«Վիրտուալ փոխանակումներ ուսանողների և երիտասարդների համար»․ տեղեկատվական հանդիպում
Մարտի 6-ին, ժ․ 14:30 Հայաստանում Էրազմուս+ ազգային գրասենյակը կիրականացնի «Վիրտուալ փոխանակումներ ուսանողների և երիտասարդների համար» Գործողությանը նվիրված առցանց հանդիպում։ Հանդիպման նպատակն է ներկայացնել Գործողությանը դիմելու կարգը, պայմանները և համագործակցության հնարավոր շրջանակները։
Այս Գործողության շրջանակներում իրականացվող նախագծերը ուղղված են երիտասարդների միջև առցանց փոխանակման գործողությունների կազմակերպմանը՝ նպատակ ունենալով խթանել մասնակիցների միջմշակութային երկխոսության և փափուկ հմտությունների զարգացումը՝ առանց ֆիզիկական տեղաշարժման:
Ովքե՞ր կարող են դիմել այս Գործողությանը
Դիմորդները պետք է լինեն իրավաբանական անձինք (պետական կամ մասնավոր մարմիններ), մասնավորապես՝
•     բուհեր,
•     հասարակական կազմակերպություններ,
•     բուհերին հարող ասոցիացիաներ,
•     գրանցում ունեցող ուսանողական կամ ուսուցչական նախաձեռնություններ։
Որո՞նք են Գործողության թեմատիկ ուղղությունները
Վիրտուալ փոխանակման հանդիպումները պետք է անդրադառնան Էրազմուս+ ծրագրի առաջնահերթություններին՝ ներառականություն և բազմազանություն, թվային փոխակերպումներ, շրջակա միջավայր և կլիմայական փոփոխությունների դեմ պայքար, մասնակցություն ժողովրդավարական կյանքին, ընդհանուր արժեքներին և քաղաքացիական ներգրավվածությանը։
Ովքե՞ր են Գործողության շրջանակներում ֆինանսավորված նախագծերի թիրախային խմբերը
13-30 տարեկան երիտասարդները
Ե՞րբ է Գործողությանը դիմելու վերջնաժամկետը
Գործողությանը դիմելու վերջնաժամկետն է՝ ապրիլի 25, Հայաստանի ժամանակով ժ․ 20:00։
Որքա՞ն է դրամաշնորհի գումարի չափը
Դրամաշնորհային գումարը յուրաքանչյուր նախագծի համար կարող է կազմել առավելագույնը 500․000 եվրո, նախագծում՝ յուրաքանչյուր անհատ մասնակցի դիմաց 200 եվրո հատկացնելու պայմանով (օր․՝ 500․000 եվրո դրամաշնորհի դեպքում նախագիծը պետք է ներգրավի առնվազն 2500 մասնակցի):
Հանդիպմանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես՝ մինչ մարտի 4-ը, գրանցվել՝ անցնելով հետևյալ հղմամբ։

Info Session on “Virtual Exchanges in Higher Education and Youth”
On March 6, at 14:30 the National Erasmus+ Office in Armenia will hold an online information session dedicated to the “Virtual Exchanges in Higher Education and Youth” Action. The purpose of the meeting is to present the conditions and possible frameworks for cooperation.
The projects implemented in the frames of this Action are aimed at organising online exchange activities between young people to promote the intercultural dialogue and soft skills development of the participants without physical mobility.
Who can apply for this Action?
Applicants must be legal entities (public or private bodies), namely:
- higher education institutions
- youth organisations
- entities active in the field of higher education or youth (non-formal education);
- associations or organisations of higher education institutions, as well as legally recognised national or international rector, teacher or student organisations
What are the thematic areas of action?
The Virtual Exchanges should be organised in one or more of the following thematic areas, which correspond to the priorities of the Erasmus+ Programme: Inclusion and diversity, Digital transformation, Environment and fight against climate change, Participation in democratic life, common values and civic engagement.
Who are the target groups of projects funded under this Action?
Participant organisations must arrange virtual exchanges for people in the 13-30 age range.
When is the deadline to apply for the Action?
The deadline for applying for the action is April 25, 20:00 (Armenian time).
What is the grant amount?
The EU grant per project will be of a maximum of EUR 500 000, with EUR 200 as maximum investment to organisations per participant (i.e. a project of EUR 500 000 would have to reach at least 2 500 participants).